چهل حرکت برای خانم های بالای چهل سال

چهل حرکت برای خانم های بالای چهل سال

۱٫گام اول: شروع جدیدی از نوع زندگی ورود به سن چهل سالگی و شروع دهه چهل می تواند دشوارترین دهه زندگی یک فرد باشد و یک تولد دوم برای فرد محسوب می شود که بعضی اون رو دوران خاکستری می نامند. این تولد دوم هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد و […]

۱٫گام اول: شروع جدیدی از نوع زندگی

ورود به سن چهل سالگی و شروع دهه چهل می تواند دشوارترین دهه زندگی یک فرد باشد و یک تولد دوم برای فرد محسوب می شود که بعضی اون رو دوران خاکستری می نامند. این تولد دوم هم در مردان و هم در زنان اتفاق می افتد و تغییرات جسمی ،روحی و فکری به همراه دارد.اغلب تغییرات در سلامتی ،ترس به همراه می آورد . ولی باور کنید که باید پذیرفت این جزیی از زندگی است و نباید با آن مبارزه کرد و با قبول اینکه اینها بخشی از روند افزایش سن است و با راه حل های ساده و مناسب می توان زندگی خوب و شادی رو برای خودمون و اطرافیانمون بسازیم و به زندگی جدیدمون ادامه بدیم.

 

  1. گام دوم: آزمایشات ضروری

آزمایشات و معاینات ضروری برای بالای چهل سال در خانم ها عبارتند از:

  1. بررسی پوکی استخوان
  2. آزمایش خون برای اطمینان از سلامت کبد و چربی خون بالا و قند خون و بررسی عملکرد کلیه
  3. پاپ اسمیر به طور منظم
  4. ماموگرافی پستان بسته به میزان پرخطر بودن بالای ۴۰ سال هردوسال و بعد از ۵۰ سال سالانه

۵٫پیگیری مشکلات گوارشی و بسته به پر خطر بودن سابقه خانوادگی در صورت لزوم آندوسکوپی و یا کولونوسکوپی

شایان ذکر است برای آقایان بالای چهل آزمایشات پروستات . روده بزرگ.پوست توصیه می شود.

 

۳٫گام سوم: تحقق آرزوها

در مورد گام های کوچک برای تحقق رویا های محالتون ، خوب فکر کنیدو حس کنید چه رویای محالی در ذهنتون هست که انجام ندادید؟ چی شد که انجام ندادید؟ ترس؟ عزت نفس ؟ و یا … وقتی به این رویا برسید چه تحولی در خودتون احساس می کنید؟ باورم کنید هیچ ناممکنی وجود ندارد اگر با اتکا به خدا و همت درونیون با روحیه بالا، با گام های کوچک شروع کنید … اگر آرزوتون نویسنده شدن هست ، شروع کنید به نوشتن روزانه یک پاراگراف. توقعاتتون رو کم کنید و ۱۲۳ شروع کنید .

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی :ف.کوثری